esmaspäev, 23. aprill 2018

Verikupp - kogu keha restart

Tihtilugu aetakse omavahel segamini kuputeraapia ja verikupp. Inimesed kipuvad verikupuks nimetama, kas klaaskuppudega tehtavat teraapia või siis silikoonkuppudega naha töötlemist. Kuid verikupp ise on sootuks teine lugu. Kes on proovinud tahavad jälle ja jälle seda läbi teha. sest pärastine tunne on imeline ja seda mitte korraks, vaid hea tunne kestab nädalaid.

Mis siis ikkagi on verikupp?
See on iidvana protseduur, mida vanem generatsioon  võib oma vanaemade päevilt isegi mäletada. Kuumaks aetud nahale tehakse, kas kupukirve või kupurauaga, tänapäeval ka skalpelliga, väiksed kriimud ning kriimude peale asetatakse vaakumkupp.  Meie kasutame selleks teraapiaks eraldi toodetud ja disainitud kuppe, klaaskupud võivad märjalt nahal maha libiseda ja põrandal puruneda ning teraapia käigu terapeudile ebamugavaks muuta. 
Kuppu hoitakse peal seni kuni keha on kriimudest andnud välja vere ja haav on hakanud eritama koevedelikku. 
Kui nüüd küsida, kas selline haavade kriipimine nahka on valus, siis võib öelda seda, et ega ta mõnus ei ole, kuid otseselt valus ka mitte, selline terav kriipimine oleks kõige õigem kirjeldus. Tavaliselt pannakse  enamus kuppe seljale ning vastavalt vajadusele ka kätele, jalgadele ja ka kaelale. Ühele inimesele saab mahutada kuni 60 kuppu ja nendest kuppudest võib tulla kokku sama hulk verd, mis võetakse doonorilt. 
Küsite nüüd, et miks siis maksta ja tulla verekuppu, kui sama kogus verd võetakse seal ju vaid ühe torkega.
Vahe on siiski suur, sarnasus on ainult selles, et te kaotate verd ja tohite seda teraapiat endale lubada maksimaalselt 4 x aastas ehk siis kord kvartalis. Paus kahe korra vahel peab olema vähemalt 3 kuud. Erinev on aga see, et kupud asetatakse kehale vastavalt  kliendi tervislikule seisundile ning asetusega parandatakse tervist. Paigutada on võimalik nii organprojektsioonina kui ka hiina meridiaanide ja punktide järgi. seda otsustab juba terapeut vastavalt sellele, mida klient enne teraapiat räägib.
Enne teraapiat uurib terapeut alati kliendi tervisliku seisukorra koht ja seda mitte ainult selleks, et teada mida ja kuidas teha vaid ka selleks, et olla kindel, et inimesel ei ole mingit vastunäidustust. Neid ei ole küll palju, kuid siiski esineb. Kuna tegu on verelaskmisega, siis aneemiaga see ei sobi, ka ei tehta sellist protseduuri kestva vähiravi ajal ega enne, kui arst on ravialusele loa andnud, muidugi ei tulda ühtegi teraapiasse palavikuga. Ja kõige tipuks ei sobi verikupp väga noortele alla 21 aastastele, kuna see on väga tugevalt hormonaalset süsteemi mõjutav ja selles vanuses möllavad hormoonid niigi ja lisa ergutust ei vaja. 
Samas on vägagi soovitav naistele, kel kliimaks läbimisel. Lisaks veel väga paljude erinevate seisunditega.
Verikupp on spordis legaalne doping. Proovige järgi kui ei usu. Umbes ühe nädalaga peale teraapiat saavutab keha oma maksimaalse vormi.
Põhjus on lihtne, verekaotusega sunnime keha tootam uut verd, taastama kudesid ning pöörama eraldi tähelepanu kohtadele kuhu kupud olid asetatud. Nii sunnime keha ennast ise parandama ja korrastama, seega on protsess nautraalne ja inimese füsioloogiat arvestav ning positiivselt ära kasutav. 
Verikupp on väga hea enamuse tervisehädade puhul, kuid väga suur abimees peavalude, õlavöö jm pingete korral, praegu kevadel on eriliselt hea aeg teha verikuppu, et taastada talvest väsinud keha ja ergutada immuunsüsteemi. Peale seda olete  kui uuesti sündinud.
Enne verikuputeraapiat  oleks eriti hea teha päev paastu, mõju on kohe hoopis suurem ja tunne eriti hea.
Peale seda ei tasu minna ujuma ühiskondlikku kohta ujulad, tiigid, meri jne. Tuleb meeles pidada, et tegemist on siiski haavadega ja neid ka vastavalt kohelda, mis siis, et need paistavad vaid väiksete kriimudena. Hea oleks teha endale rahulik päev ja puhata. kindlasti tuleb tarbida rohkelt vedelikku vett või taimeteed.
Kes tahab näha kuppamist otse pildis siis võib järgi vaadata "Rigvaate" saadet, kus tegime verikuppu Jüri Muttikale. Saade on vaadatav siit linglit:

https://etv.err.ee/v/uudised/inimesed/79a72638-1d29-4410-a765-99d20680cc7e/juri-muttika-proovis-verikuppusid 

Kui nüüd tekkis huvi ja julgus seda vana raviviisi järgi proovida, siis võta julgesti ühendust Maavägised loodusravi salongiga tel 6006651 või info@maavägised.ee

teisipäev, 17. aprill 2018

Meemassaaž, mõnusalt valus

Mesi meie kehal annab palju erinevaid kasutegureid, mesi on antioksüdantne, sisaldab suurel hulgal mineraale ja vitamiine, on natibakteriaalne, tõstab hea kolesterooli taset veres, on põletikuvastane, parandab haavu ja nahakahjustusi. Tuleb täheldada, et mesi ei ole mitte ainult füüsikalise mõjuga vaid ka tugevalt energeetiline ja nii on kogu meemassaaži protseduur lisaks füüsiliselt tugevale tundele ka väga tugevalt energeetiline. Mesi ise on kasutusel massaažis kleepainena ja selle abil väljutatakse organismist jääkaineid ja ka energeetilist jääkainet, ning samas läheb mesi läbi meie naha ka organismi ning rikastab seda paljude mineraalide ja muude kasulike ainetega, mida mesi sisaldab.
Üldjuhul on meemassaaži kirjeldatud, kui valusat aga tegelikkuses on meemassaaž täpselt nii valus, kui klient soovib või talub ja seda on võimalik teha ka üldse mitte valusana.
Mesi hõõrutakse masseerivate liigutustega nahka ja seejärel kasutatakse ära mee libedust ning liikuvust, et teha kerge masseriv töötlus lihastele. Seda saab teha kuni mee koostis muutub ja see hakkab nakkuma. Seejärel alustatakse mee ja naha "naksutamisega", selle võttega hakkab nahk koos massööri käega kaasa liikuma ja nii s
aavad naha alused koed mõnusalt tugeva töötluse. Siin võib asi minna valusaks, valulikkuse tunnetamie on väga individuaalne. Mõnel inimesel ei hakkagi valus, mõne nahk läheb kiiresti tundlikuks. Lõpuks nokitakse mesi sõrmedega maha. Ei tasu karta, et nüüd tuleb riided selga panna ja koju minna, mee jääke ihult ja riietelt maha pesema. Kogu protseduuri lõpetab kuumade niiskete lindaega mähis. See on nagu kirss tordile, peale kerget pinget saabub tõeline lõõgastus, kogu ihu on nüüd pehme ja keha läbib rammestus. Selle niiske rätiku sisse jääb ka ülejäänud mesi või selle jäägid ning massaaži tulnu ongi kenasti puhas.
Peale sellist kogemust tunnete end kindlasti uue inimesena, nahk on nagu beebil siidine ja pehme aga lisaks sellele on kogu keha tunne õhuline, kerge ja energiast pakatav.
Siiski ei tasuks minna õhtust sörkjooksu tegema vaid selle päeva lõpp nõuab rahulikumat olemist ja suuremat vee tarbimist. Nii, et õhtu taimeteega rahulikus keskkonnas oleks suurepärane lõpp sellele keha ja vaimu turgutavale teraapiale.

Meemassaaži võid küsida julgesti Maavägiste loodusravi salongist tel: 6006651 või kirjutada info@maavagised.ee

Meie massöörid teavad kuidas teha mõnusalt meemassaaži


esmaspäev, 9. aprill 2018

TOP 10 haigust mida ravivad kaanid



Kaaniravist on teenimatult vähe räägitud. Kaanid on olnud inimkonna teenistuses parimate tohtritena juba üle 30 sajandi. Kui tablettide kõrvalmõjud on enamjaolt negatiivsed, siis kaanide puhul tähendab kõrvalmõju seda, et paraneb ka uni, närvisüsteem töötab paremini, seedimine korrastub, vererõhk normaliseerub ja kaob hulk seisundeid, mis on olnud ebameeldivad.
Nii nagu enamuse heade asjade puhul, on ka kaanide puhul kindlad haigused, mille puhul antud ravi rohkem kasutust leiab. Olen top 10 valiku teinud, mitte kaanide võimekuse järgi, vaid pigem selle järgi, kui paljud klientidest, mingi probleemiga kohal käivad ja abi saavad.

1. Kõrge vererõhk
             Kaaniravil on kõrgele vererõhule biokeemiline ja füüsikaline toime. Kaan mitte                                     ainult ei paranda,  vaid alandab vererõhku, paraneb kudede ja veresoonte läbilaskevõime.
             selle eest hoolitseb kaani süljes olev aine nimega hüaluronidaas. Koos sellega paraneb ka
             ravimite toime.     
 
2. Veenilaiendid
            Kaani süljes leiduv hirudiin vedeldab verd, sellega paraneb voolavus ja koed saavad O2 ja                  toitaineid paremini kätte, orgelaas - järjekordne kaani süljes leiduv aine - vähendab vere                      paisu seega väheneb klappidel koormus, Kollagenaas suurendab veresoonte seinte elastust ja              vastupidavust. Kaanisüljes leiduvad ained on ka põletikuvastased, valu ja turset alandavad.

3. Glaukoom
            Aktiviseerib ainevahetuse protsesse, on valuvaigistav ja põletikku alandav. Peaaegu koheselt                alandab ka silma siserõhku ning turseid. Silmas on ühed peenemad veresooned, kaaniravi                    parandab mikrotsirkulatsiooni silmas, mille tõttu silmanärv saab paranenud verevarustuse                    toimel rohkem toitaineid.

4. Südamehaigused
             Kaanide süljes olevad ained parandavad vereringet, teevad vere vedelamaks. Alanevad                         tursed ja väheneb venoosne- ja lümfipais, veresoonte seinad puhastuvad ja trombid                               lõhustuvad. Verevoolu kiirus suureneb, paraneb südamelihaste toitumus ja O2 varustatus.                     Lihased ja veresooned lõõgastuvad. Kaaniravi on ka valuvaigistav

5. Troofilised haavandid
            Kaaniravi parandab haavandi piirkonnas verevarustust, selletõttu paraneb kudede toitumus ja              põletik paraneb kiiremini. Orgelaas on põletiku vastane, alandab turset ja blokeerib                              edaspidised põletikulised protsessid

6. Igemepõletik
            Kaanisüljes olevad ained parandavad verevarustust, puhastavad verd, ravivad põletikku.                      Tihtilugu pannakse igemepõletiku puhul kaan suhu, oste igeme peale, leevendus on väga                      kiire.

7. Hormonaalsed häired
            Kaaniravi on siin täiendav ja abistav teraapia. Ainevahetusprotsessid taastuvad ja                                  hormonaalne  ja immuunsüsteem reguleeruvad. Närvisüsteem rahuneb. Vallanduvad                            organismi sisemised reservid. Väheneb ravimite toksiline toime ja neist tekkinud                                  kõrvalnähud.

8. Migreen ja teised peavalud
          Kaaniravi toime on kompleksne kuid lähtudes peavaludest parandab kaaniravi                                      ajuverevarustust  mikrokapillaarsel tasandil, lahenevad ajuveresoonte spasmid, paraneb                       veresoonte seinte elastsus ja vastupanu.

9. Psoriaas, nahaekseemid
          Kaaniravi on antiallergiline, koos raviga väheneb sügelus ja ärritus. Normaliseerub kahjustatud            piirkonna verevarustus, kaanisüljes leiduv kollagenaas aitab kaasa uute naharakkude                            moodustumisele. Korrastub immuunsüsteem,

10. Gastriit ja reflux
         Kaanid omavad põletikuvastast ja valuvaigistavat toimet, tugevdavad maolihast, organ                         puhastub  slakkidest ja toksiinidest. Kaanisülje fermendid hävitavad patoloogilise mikrofloora.           Kollagenaas soodustab haavandite kokkukasvamist

See ei ole muidugi kaugeltki kõik kuid oleme ära toonud väikese osa peamistest ja kõige sagedamini esinevatest kaebustest, mida kaanide abiga leevendada oleme saanud.


Kodune seebitegu

Olen nüüdseks juba aastaid erinevat moodi kodust seebitegu katsetanud. Võiks ju öelda, et seep on seep, ja poes on need müügil üsna soodsa h...