Tihtilugu aetakse omavahel segamini kuputeraapia ja verikupp. Inimesed kipuvad verikupuks nimetama, kas klaaskuppudega tehtavat teraapia või siis silikoonkuppudega naha töötlemist. Kuid verikupp ise on sootuks teine lugu. Kes on proovinud tahavad jälle ja jälle seda läbi teha. sest pärastine tunne on imeline ja seda mitte korraks, vaid hea tunne kestab nädalaid.
Mis siis ikkagi on verikupp?
See on iidvana protseduur, mida vanem generatsioon võib oma vanaemade päevilt isegi mäletada. Kuumaks aetud nahale tehakse, kas kupukirve või kupurauaga, tänapäeval ka skalpelliga, väiksed kriimud ning kriimude peale asetatakse vaakumkupp. Meie kasutame selleks teraapiaks eraldi toodetud ja disainitud kuppe, klaaskupud võivad märjalt nahal maha libiseda ja põrandal puruneda ning teraapia käigu terapeudile ebamugavaks muuta.
Kuppu hoitakse peal seni kuni keha on kriimudest andnud välja vere ja haav on hakanud eritama koevedelikku.
Kui nüüd küsida, kas selline haavade kriipimine nahka on valus, siis võib öelda seda, et ega ta mõnus ei ole, kuid otseselt valus ka mitte, selline terav kriipimine oleks kõige õigem kirjeldus. Tavaliselt pannakse enamus kuppe seljale ning vastavalt vajadusele ka kätele, jalgadele ja ka kaelale. Ühele inimesele saab mahutada kuni 60 kuppu ja nendest kuppudest võib tulla kokku sama hulk verd, mis võetakse doonorilt.
Küsite nüüd, et miks siis maksta ja tulla verekuppu, kui sama kogus verd võetakse seal ju vaid ühe torkega.
Vahe on siiski suur, sarnasus on ainult selles, et te kaotate verd ja tohite seda teraapiat endale lubada maksimaalselt 4 x aastas ehk siis kord kvartalis. Paus kahe korra vahel peab olema vähemalt 3 kuud. Erinev on aga see, et kupud asetatakse kehale vastavalt kliendi tervislikule seisundile ning asetusega parandatakse tervist. Paigutada on võimalik nii organprojektsioonina kui ka hiina meridiaanide ja punktide järgi. seda otsustab juba terapeut vastavalt sellele, mida klient enne teraapiat räägib.
Enne teraapiat uurib terapeut alati kliendi tervisliku seisukorra koht ja seda mitte ainult selleks, et teada mida ja kuidas teha vaid ka selleks, et olla kindel, et inimesel ei ole mingit vastunäidustust. Neid ei ole küll palju, kuid siiski esineb. Kuna tegu on verelaskmisega, siis aneemiaga see ei sobi, ka ei tehta sellist protseduuri kestva vähiravi ajal ega enne, kui arst on ravialusele loa andnud, muidugi ei tulda ühtegi teraapiasse palavikuga. Ja kõige tipuks ei sobi verikupp väga noortele alla 21 aastastele, kuna see on väga tugevalt hormonaalset süsteemi mõjutav ja selles vanuses möllavad hormoonid niigi ja lisa ergutust ei vaja.
Samas on vägagi soovitav naistele, kel kliimaks läbimisel. Lisaks veel väga paljude erinevate seisunditega.
Verikupp on spordis legaalne doping. Proovige järgi kui ei usu. Umbes ühe nädalaga peale teraapiat saavutab keha oma maksimaalse vormi.
Põhjus on lihtne, verekaotusega sunnime keha tootam uut verd, taastama kudesid ning pöörama eraldi tähelepanu kohtadele kuhu kupud olid asetatud. Nii sunnime keha ennast ise parandama ja korrastama, seega on protsess nautraalne ja inimese füsioloogiat arvestav ning positiivselt ära kasutav.
Verikupp on väga hea enamuse tervisehädade puhul, kuid väga suur abimees peavalude, õlavöö jm pingete korral, praegu kevadel on eriliselt hea aeg teha verikuppu, et taastada talvest väsinud keha ja ergutada immuunsüsteemi. Peale seda olete kui uuesti sündinud.
Enne verikuputeraapiat oleks eriti hea teha päev paastu, mõju on kohe hoopis suurem ja tunne eriti hea.
Peale seda ei tasu minna ujuma ühiskondlikku kohta ujulad, tiigid, meri jne. Tuleb meeles pidada, et tegemist on siiski haavadega ja neid ka vastavalt kohelda, mis siis, et need paistavad vaid väiksete kriimudena. Hea oleks teha endale rahulik päev ja puhata. kindlasti tuleb tarbida rohkelt vedelikku vett või taimeteed.
Kes tahab näha kuppamist otse pildis siis võib järgi vaadata "Rigvaate" saadet, kus tegime verikuppu Jüri Muttikale. Saade on vaadatav siit linglit:
https://etv.err.ee/v/uudised/inimesed/79a72638-1d29-4410-a765-99d20680cc7e/juri-muttika-proovis-verikuppusid
Kui nüüd tekkis huvi ja julgus seda vana raviviisi järgi proovida, siis võta julgesti ühendust Maavägised loodusravi salongiga tel 6006651 või info@maavägised.ee
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kodune seebitegu
Olen nüüdseks juba aastaid erinevat moodi kodust seebitegu katsetanud. Võiks ju öelda, et seep on seep, ja poes on need müügil üsna soodsa h...
-
Kirjutasin kaaniravist eelmise artikli positiivsetest külgedest, kuid nii nagu iga asja puhul on sellel ravil olemas vastunäidustused. Kõig...
-
Tihtilugu aetakse omavahel segamini kuputeraapia ja verikupp. Inimesed kipuvad verikupuks nimetama, kas klaaskuppudega tehtavat teraapia või...
-
Saun on olemas aegade algusest ja kuulub eestlase ürgolemuse ja elustiili juurde samamoodi nagu jaanitule ääres istumine. Siinkohal ol...
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar